Měření napětí v napájecí
 

napětí nemůžeme přesně měřit pomocí programů, jako Everest nebo SpeedFan nebo programy poskytované výrobcem základní desky z důvodu velkého (do 0.5V) margynu chyby. Z toho vyplývá, že měření napětí v obvodech výrobci základních desek stojí jen pár centů a cena těchto systémů nejsou schopni nám a přesné výsledky a stanovi standardy pro jednotlivé 0.1V atx má velký význam. Proto pro měření napětí by měla být použita pouze a výlučně, dokonce i nejlevnější elektronické metr.

Před začátkem měření se ujistěte, že:

měřidlo je správně kalibrován (s použitím high-výkon metru nebo v laboratoři) metr kalibrace lze provést elektronicky na internetových stránkách baterie je vybitá. Baterie neni umírající; může vytvořit velkou chybou měření výsledků Sonda je důkladně vyčištěni, nejlépe čistit acetonem před měřením

line-5V a-12V jsou prakticky nepoužívají ani dnes, takže jejich výsledky mohou být poněkud léčeni špetku soli. Nejdůležitějším výsledkem, který by měl zájem nás zejména, je výsledkem 12 v on-line.

Níže uvedená tabulka ukazuje odchylky pro napětí tolerance chyb u každého řádku je uvedeno v těchto tabelkach je tak velký, že je napájení, která převyšuje některé z hodnot, které považujeme za poškozené nebo nesplňující požadavky na konfiguraci počítače.

přijaté normy je, že kabely

 • žluté odpovídat napětí 12 V
 • modrá odpovídají napětí-12V
 • červená odpovídat napětí +5 V
 • bílý odpovídají napětí-5V
 • oranžová odpovídá napětí 3,3 V
 • Napájení naprázdno

  power supply measurements napájení naprázdno jinak napájení běžet bez počítače, bude to běh, můžeme důkladně otestovat všechny čepy a měřit napětí vyloučit neslučitelnost s naší desce. Napájení naprázdno jen střet s každým pin 14 (PowerOn - obvykle je zelený drát) 15 (GND), natrvalo, to trvá napájení, nesmíme přehánět množství a vypnutí napájení, protože způsobuje velmi těžké břemeno pro elektroniku, které by mohly vést k poškození.

  Také nezapomeňte nikdy nedojde napájení nezatěžovat dva nejdůležitější položka je tato: +5 V a 12 V-je nejlepší spojit tyto piny na obvodu test, nebo pokud nemáme tuto možnost pro několik zařízení (ventilátory, optické mechaniky, pevné disky)
  Nejčastější problémy spojené s napájecí zdroje

  nesprávný stav signálu na pinu 8 (moc dobré) - je nejčastější příznaky odmítání pracovat počítačový operační systém.